0
Koszyk: 0,00 zł

CB - elektryczna nagrzewnica kanałowa


Zastosowanie i konstrukcja

Elektryczne nagrzewnice kanałowe CB przeznaczone są do podgrzewania powietrza w instalacjach mechanicznej wentylacji nawiewnej. 

Nagrzewnice CB przystosowane są do montażu w okrągłych kanałach wentylacyjnych o średnicach od 100 do 400 mm, np. za pomocą klamer montażowych FK.

Nagrzewnice elektryczne CB mogą być instalowane w kanałach poziomych lub pionowych, zgodnie z kierunkiem przepływu oznaczonym na obudowie.

Ważne jest aby puszka przyłączeniowa zasilania elektrycznego skierowana była do góry lub w bok (maksimum do poziomu), nigdy do dołu.

Nagrzewnice CB produkowane są z grzałkami o mocy od 0,4 kW do 12 kW i zasilane są napięciem 230V/1/50Hz (grzałki o mocy od 0,4 do 3 kW) lub napięciem 400V/3/50Hz (grzałki o mocy od 3 do 12 kW).

Do sterowania nagrzewnic CB mogą być zastosowane regulatory temperatury PULSER i TTC (wyposażone w kanałowe czujniki temperatury) które powinny współpracować z rozdzielnicą elektryczną wyposażoną we wszystkie odpowiednie zabezpieczenia.

Obudowy nagrzewnic CB wykonane są z ocynkowanej blachy stalowej, natomiast elementy grzewcze wykonane są ze stali nierdzewnej. 

Nagrzewnice CB standardowo posiadają fabrycznie wmontowany podwójny układ zabezpieczeń przed przegrzaniem, pierwszy stopień (resetowany automatycznie) działający przy przekroczeniu temperatury + 70 st. C, drugi stopień (resetowany ręcznie) działający przy przekroczeniu temperatury + 120 st. C. 

Ważne jest aby zastosować nagrzewnice CB odpowiednie do ilości powietrza przepływającego, tak aby prędkość przepływu powietrza przez nagrzewnice nie była niższa niż 1,5 m/s, a temperatura powietrza na wylocie z nagrzewnic nie była wyższa niż + 40 st. C.

Istotne jest również zastosowanie (przed nagrzewnicami) filtrów powietrza typu FGR lub FFR.

1 2 3 ostatnia »

1 2 3 ostatnia »

INFORMACJE

 

PŁATNOŚCI

  • Śledzenie przesyłek
  • Warunki
  • Polityka prywatności

LEMAR SP.J.

SYSTEMY WENTYLACJI I KLIMATYZACJI

ul. Bytomska 18

42-672 Wieszowa

DZIAŁ HANDLOWY

(32) 376 22 06, 376 21 85, 376 21 95

E-mail: damian@lemar.pl

joanna@lemar.pl