0
Koszyk: 0,00 zł

KVK - wentylator kanałowy


Zastosowanie i konstrukcja

Promieniowe wentylatory kanałowe KVK przeznaczone są do standardowej wentylacji nawiewno-wywiewnej pomieszczeń użytkowych oraz przemysłowych i przystosowane są do montażu w kanałach okrągłych. 

Wentylatory KVK charakteryzują się szczególnie bardzo niskim poziomem hałasu ponieważ zastosowano w nich izolację akustyczną i termiczną.

Wentylatory kanałowe KVK produkowane są z króćcami podłączeniowymi w zakresie średnic od 125 do 500 mm. 

Wentylatory KVK wyposażane są w jednofazowe silniki elektryczne o stopniu ochrony IP44 i klasie izolacji B. Silniki wentylatorów KVK posiadają termiczne zabezpieczenia uzwojeń przed przeciążeniem (końcówki zabezpieczeń TK wyprowadzone są do zewnętrznej puszki przyłączeniowej) wymagające podłączenia do urządzeń zewnętrznych np. do montowanych na listwie przekaźników AWE-SK lub do naściennych wyłączników S-ET 10. 

Silniki wentylatorów KVK standardowo przystosowane są do napięciowej regulacji prędkości obrotowej. 

Prostopadłościenne (w formie sześcianu) obudowy wentylatorów KVK wykonane z ocynkowanej blachy stalowej, od wewnątrz wyłożonej warstwą wełny mineralnej grubości 50 mm, wyposażone są w otwieraną do góry pokrywę inspekcyjną umożliwiającą konserwację lub ew. naprawy. 

Obudowy te z obu stron zakończone są króćcami ułatwiającymi montaż wentylatorów KVK w okrągłych kanałach wentylacyjnych np. przy użyciu klamer montażowych FK. Wentylatory promieniowe (z łopatkami wygiętymi do przodu) KVK w wielkościach od 125 do 160 wykonane są jako jednostronnie ssące, natomiast w wielkościach od 200 do 500 wykonane są jako dwustronnie ssące. 

Wentylatory KVK mogą pracować (zależnie od wielkości) w temperaturze do + 70 st. C. 

Dla wentylatorów KVK dostępne są akcesoria dodatkowe takie jak: 

 

1

1

INFORMACJE

 

PŁATNOŚCI

  • Śledzenie przesyłek
  • Warunki
  • Polityka prywatności

LEMAR SP.J.

SYSTEMY WENTYLACJI I KLIMATYZACJI

ul. Bytomska 18

42-672 Wieszowa

DZIAŁ HANDLOWY

(32) 376 22 06, 376 21 85, 376 21 95

E-mail: damian@lemar.pl

joanna@lemar.pl