0
Koszyk: 0,00 zł

KVK Silent Ec - wentylator kanałowy

Zastosowanie i konstrukcja

Technologia EC jest inteligentna i zaawansowaną techniką sterowania silnikami elektrycznymi. Zastosowane wbudowane i zminiaturyzowane elektroniczne układy kontroli, eliminują straty wynikające z poślizgu silnika i zapewniają pracę silnika w optymalnym zakresie prędkości. W porównaniu z silnikami standardowymi AC, silniki EC wykorzystują w efektywny sposób część energii wynikającej ze strat. w silnikach AC.

Wentylatory EC wyróżniają się pod kątem ekonomicznego poboru energii i znakomitymi własnościami regulacji. Wentylatory EC są w stanie sprostać każdemu wydatkowi powietrza, przy zachowaniu wysokiej sprawności. Przy tej samej ilości powietrza, pobór energii jest wyraźnie mniejszy niż w przypadku silników AC.

Elastyczność pracy wentylatorów z silnikami EC zwłaszcza przy niższych prędkościach pozwala na znaczną oszczędność energii w porównaniu z pracującymi w tych samych warunkach silnikami asynchronicznymi. Zredukowany pobór energii gwarantuje obniżenie kosztów eksploatacji.

Seria wentylatorów KVK Silent EC jest przeznaczona do kanałów o przekroju kołowym. Posiadają koło wirnikowe z łopatkami wygiętymi do tyłu, silniki z wirującą obudową EC. Klamry montażowe FK eliminują wibracje przenoszone na system kanałów i jednocześnie znacznie ułatwiają instalację wentylatora. Wentylatory KVK Silent są dostarczane z przygotowanym potencjometrem (0-10V), co pozwala na prostą regulację wentylatora i ustalić urządzenie w dowolny punkt pracy.  Potencjometr jest ustawiony fabrycznie w zakresie 6-10V. Jednakże ustawienie to może być dowolnie ustawione w zależności od potrzeb.

Silnik i koło wirnikowe wentylatorów KVK Silent EC są zamontowane na otwieranej klapie rewizyjnej (serwisowej). Uchylna klapa rewizyjna może być łatwo usunięta w celu lepszego dostępu do zespołu napędowego po przez usuniecie zawiesi klapy. Przed przegrzanie silnika chronią wbudowane styki termiczne z automatycznym resetowaniem. wentylatory mogą być instalowane w każdej pozycji i łatwo podłączane do kanałów okrągłych po przez klamry montażowe FK. Obudowa serii KVK Silent EC jest wykonana z galwanizowanej blachy stalowej. Termicznie i akustycznie izolowana poprzez 50 mm warstwę wełny mineralnej. Izolacja akustyczna zabezpieczona jest przed odrywaniem się pod wpływem przepływającego strumienia powietrza.

1

1

INFORMACJE

 

PŁATNOŚCI

  • Śledzenie przesyłek
  • Warunki
  • Polityka prywatności

LEMAR SP.J.

SYSTEMY WENTYLACJI I KLIMATYZACJI

ul. Bytomska 18

42-672 Wieszowa

DZIAŁ HANDLOWY

(32) 376 22 06, 376 21 85, 376 21 95

E-mail: damian@lemar.pl

joanna@lemar.pl