0
Koszyk: 0,00 zł

Nawietrzaki ścienne

Coraz częściej spotyka się w budynkach szczelne środowiska, gdzie jedynym dopływem świeżego powietrza jest wentylacja grawitacyjna lub też mechaniczna. W przypadku budynków mieszkalnych jeszcze kilka lat temu dominowały nawietrzaki okienne, pozwalające zachować choć minimalny przepływ powietrza, zapobiegając wystąpieniu nadmiaru wilgoci.

Obecnie, coraz większą popularność zyskują nawietrzaki ścienne (samonastawne zawory świeżego powietrza). Są one montowane bezpośrednio w ścianie, przy czym ich wydajność jest zdecydowanie większa niż w przypadku typowych nawietrzaków okiennych. Jest to szczególnie istotne w przypadku pomieszczeń, w których na stałe przebywa większa ilość osób. Co równie ważne, nawietrzaki ścienne mają możliwość filtrowania powietrza trafiającego do nas z zewnątrz.

W pomieszczeniach w których zainstalowane są gazowe urządzenia grzewcze - wymagające dopływu świeżego powietrza - stosowanie nawietrzaków jest wręcz koniecznością!

Na rynku dostępne są nawietrzaki ręczne, automatyczne, jak również hybrydowe - gdzie umożliwiono manualną regulację ilości przepływającego powietrza. Nawietrzak typu VTK który oferujemy, posiada zawór samonastawny sterowany termostatycznie. Reguluje on ilość przepływającego powietrza automatycznie, w zależności od temperatury zewnętrznej.

Ze względu na klimat panujący w naszym kraju, zaleca się stosowanie nawietrzaków automatycznych bądź hybrydowych. Silne wiatry mogą prowadzić do szybkiego wychłodzenia pomieszczeń, co może być szczególnie odczuwalne w sezonie jesienno-zimowym.

1

1

INFORMACJE

 

PŁATNOŚCI

  • Śledzenie przesyłek
  • Warunki
  • Polityka prywatności

LEMAR SP.J.

SYSTEMY WENTYLACJI I KLIMATYZACJI

ul. Bytomska 18

42-672 Wieszowa

DZIAŁ HANDLOWY

(32) 376 22 06, 376 21 85, 376 21 95

E-mail: damian@lemar.pl

joanna@lemar.pl