Wentylacja w domu - dlaczego jest ona taka ważna?
Wentylacja w domu - dlaczego jest ona taka ważna?

O tym, że odpowiednia wentylacja naszego domu powinna być priorytetowa, zapewne nie musimy tu nikogo przekonywać. Nasz dom, czy budynek, w którym przebywamy na stale ma być przede wszystkim komfortowy. Tlen jest kluczowym składnikiem potrzebnym do naszego życia, ważniejszym od dostarczanego pożywienia czy płynów. Ciężko jednak stwierdzić jakiego rodzaju powietrze nas otacza, gdyż nie możemy zauważyć go gołym okiem. Z pewnością jednak możemy stwierdzić, kiedy otaczające powietrze jest stęchłe i zanieczyszczone. To wtedy ciężko się nam oddycha a komfort naszego przebywania w danym pomieszczeniu zostaje diametralnie obniżony.

czytaj całość »
Pompy ciepła - dlaczego to dobry pomysł i jakie korzyści płyną z ich zastosowania?
Pompy ciepła - dlaczego to dobry pomysł i jakie korzyści płyną z ich zastosowania?

Pompy ciepła to urządzenia zaopatrujące mieszkania, domy, obiekty użytkowe, a nawet hale produkcyjne w ciepło. Ich popularność z roku na rok wzrasta. Są ku temu konkretne powody - pompa ciepła to przede wszystkim oszczędność i ekologia. Warto zapoznać się z tą nowoczesną technologią grzewczą, ponieważ daje ona naprawdę świetne wyniki i pozwala na znaczne oszczędności.

Zacznijmy jednak od podstaw.

czytaj całość »
Rekuperacja - co to jest, jak działa i ile kosztuje?
Rekuperacja - co to jest, jak działa i ile kosztuje?

W dzisiejszych czasach wiele mówi się o rekuperacji i o tym, jak może ona pomóc zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za ogrzewanie.

Dostarczając świeże powietrze do domu poprzez rekuperator, nie tylko oczyszczasz je z zanieczyszczeń, ale także sprawiasz, że jest cieplejsze - co jest kluczowe w chłodniejszych miesiącach roku.

Działanie wentylacji i rekuperacji polega na wykorzystaniu wymiennika ciepła do przekazywania ciepła z powietrza wylotowego do napływającego powietrza świeżego.

czytaj całość »
System wentylacyjny w domu - niezbędny element wspomagający nasze zdrowie
System wentylacyjny w domu - niezbędny element wspomagający nasze zdrowie

System wentylacyjny w budynku jest elementem niezbędnym dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Pomaga pozbyć się nadmiaru wilgoci, nieprzyjemnych zapachów i utrzymuje dobry stan nieruchomości. Na polskim rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów systemów wentylacji, więc osobie spoza branży może być trudno zdecydować, który z nich jest odpowiedni. W kolejnym wpisie na blogu omówimy dlaczego wentylacja w domu jest tak ważna i jak wybrać odpowiedni system wentylacji dla swoich potrzeb.

czytaj całość »
Klimatyzacja - sposób na chłód, ale i na ciepło!
Klimatyzacja - sposób na chłód, ale i ciepło!

Nie ma co do tego wątpliwości: klimatyzacja jest ratunkiem w lecie. Ale czy wiesz, że klimatyzacja może być również używana do ogrzewania domu czy mieszkania w chłodniejsze dni? W tym wpisie na blogu przyjrzymy się korzyściom płynącym z posiadania klimatyzacji i powiemy dlaczego powinieneś zainstalować klimatyzator w swoim domu. Rozprawimy się z mitami krążącymi wokół klimatyzacji i pokażemy Ci, że jest ona świetnym rozwiązaniem, które warto mieć w swoim domu czy firmie.

czytaj całość »
Niezbędny element przemysłu - wentylatory przemysłowe
Niezbędny element przemysłu - wentylatory przemysłowe

Zapotrzebowanie firmy na dobry system wentylacji przemysłowej. Zapewnia on bezpieczeństwo pracownikom i sprawne działanie zakładu, ale nie tylko. Także pomaga zachować jakość wytwarzanych produktów. Na rynku istnieje wiele różnych typów wentylatorów przemysłowych, z tego powodu może być trudno zdecydować, który z nich jest odpowiedni dla Twojej firmy.


W tym wpisie na blogu omówimy różne rodzaje wentylatorów przemysłowych i wyjaśnimy, dlaczego każdy z nich jest ważny. Przedstawimy również kilka wskazówek, jak wybrać odpowiedni wentylator dla konkretnych potrzeb. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl