0
Koszyk: 0,00 zł

VBC - wodna nagrzewnica powietrza


Zastosowanie i konstrukcja

Wodne nagrzewnice kanałowe VBC przeznaczone są do podgrzewania powietrza w instalacjach mechanicznej wentylacji nawiewnej.

Nagrzewnice wodne VBC przystosowane są do montażu w okrągłych kanałach wentylacyjnych o średnicach od 100 do 400 mm, np. za pomocą klamer montażowych FK.

Nagrzewnice wodne VBC mogą być instalowane wyłącznie poziomo, z dopływem wody u dołu, a odpływem (dla właściwego odpowietrzenia) u góry.

Obudowy nagrzewnic VBC wykonane są z blachy stalowej pokrytej alucynkiem, natomiast same wężownice wykonane są z rur miedzianych z aluminiowymi lamelami. Demontowalne pokrywy obudów ułatwiają czyszczenie nagrzewnic VBC.

Nagrzewnice VBC przystosowane są do pracy z czynnikiem wodnym o maksymalnym ciśnieniu roboczym 1,6 MPa i maksymalnej temperaturze 150 st. C.

Wydajności grzewcze nagrzewnic wodnych VBC wynoszą od 1,7 do 25,5 kW dla ΔT powietrza ok. 31 st. C i dla T wody 90/70 st. C.

Ważną sprawą jest zastosowanie (przed nagrzewnicami) filtrów powietrza typu FGR lub FFR. Istotne jest również właściwe zabezpieczenie nagrzewnic wodnych VBC (zainstalowanych w kanale powietrza zewnętrznego) przed zamarzaniem w okresie zimowym.

1

1

INFORMACJE

 

PŁATNOŚCI

  • Śledzenie przesyłek
  • Warunki
  • Polityka prywatności

LEMAR SP.J.

SYSTEMY WENTYLACJI I KLIMATYZACJI

ul. Bytomska 18

42-672 Wieszowa

DZIAŁ HANDLOWY

(32) 376 22 06, 376 21 85, 376 21 95

E-mail: damian@lemar.pl

joanna@lemar.pl