0
Koszyk: 0,00 zł

VISP - wentylator promieniowy chemoodporny


Zastosowanie i konstrukcja

Wentylatory promieniowe chemoodporne VISP (jednostronnie ssące, o bezpośrednim napędzie) znajdują zastosowanie w różnorodnych przemysłowych instalacjach transportujących media zawierające agresywne związki chemiczne (opary kwasów i zasad) jak również do odciągów pyłów, dymów i spalin o temperaturze maksymalnej 40 st. C. 

Wentylatory promieniowe VISP można zastosować dla wentylacji szaf z chemikaliami czy dla wentylacji innych pomieszczeń w zakładach chemicznych, również dla celów takich jak: odciągi miejscowe, dygestoria, itp. Wentylatory chemoodporne VISP produkowane są w dwudziestu czterech wielkościach i wyposażane są w jednofazowe lub trójfazowe silniki elektryczne o różnych mocach. Stopień ochrony silników to IP55, a klasa izolacji uzwojeń F.

Na indywidualne życzenie, wentylatory VISP mogą być dostarczane z silnikami na inne napięcia i częstotliwości, przystosowanymi do napięciowej albo częstotliwościowej regulacji obrotów lub o podwyższonym stopniu ochrony. 

Obudowy, wirniki, tarcze silników i wloty promieniowych wentylatorów chemoodpornych VISP wykonane są ze wzmacnianego promieniami UV polipropylenu. 

Wirniki promieniowe (łopatki pochylone do przodu) są wyważane dynamicznie (ISO 1940). W standardzie, wentylatory promieniowe VISP wykonywane są w figurze LG 90. Na życzenie, wentylatory chemoodporne VISP mogą być dostarczone w innych figurach LG i RD (co 45 st.). Istnieje możliwość dostarczenia wentylatorów promieniowych VISP w wykonaniu specjalnym, zgodnie z wymaganiami dyrektywy 94/9/CE „ATEX” dotyczącej urządzeń przeznaczonych do użytku w przestrzeniach zagrożonych wybuchem.

1

1

INFORMACJE

 

PŁATNOŚCI

  • Śledzenie przesyłek
  • Warunki
  • Polityka prywatności

LEMAR SP.J.

SYSTEMY WENTYLACJI I KLIMATYZACJI

ul. Bytomska 18

42-672 Wieszowa

DZIAŁ HANDLOWY

(32) 376 22 06, 376 21 85, 376 21 95

E-mail: damian@lemar.pl

joanna@lemar.pl