0
Koszyk: 0,00 zł

Nawietrzaki VTK

Samonastawne zawory świeżego powietrza VTK stosowane są w celu doprowadzenia świeżego powietrza do pomieszczeń w których na stałe przebywają ludzie. Nawietrzaki VTK są wręcz niezbędne w przypadku zastosowania w budynku szczelnej stolarki okiennej i drzwiowej, co ma miejsce np. w trakcie wykonywania termomodernizacji.

Brak nawietrzaków może doprowadzić do zaniku naturalnej wentylacji, a więc do pojawienia się nadmiernej wilgoci i w efekcie do wystąpienia różnego rodzaju grzybów i pleśni. Jak wiadomo, dłuższe przebywanie ludzi w pomieszczeniach bez sprawnej wentylacji, naraża ich na różne choroby (alergie, astmy, zatrucia, itp.)

W przypadku gdy w mieszkaniach są zainstalowane urządzenia gazowe - piecyki kąpielowe, kotły grzewcze czy kuchenki, stosowanie nawietrzaków powinno być wręcz wymuszane przez Ustawodawcę na właścicielach budynków. 

Nawietrzaki posiadają samonastawne (regulujące ilość przepływającego powietrza) zawory sterowane termostatycznie, w zależności od temperatury powietrza zewnętrznego. Zakres temperatur wynosi: -5 st. C i poniżej (minimalne otwarcie), +10 st. C i powyżej (maksymalne otwarcie).

Nawietrzaki VTK mogą też być łatwo regulowane ręcznie, w celu zwiększenia lub zmniejszenia ilości nawiewanego powietrza. 

Nawietrzaki oferujemy w ciągłej sprzedaży w wielkościach Ø 80 mm, Ø 100 mm i Ø 160 mm.

Nawietrzaki VTK dostarczane są w komplecie z filtrem powietrza, rurą teleskopową i kratką zewnętrzną. Dostarczane rury teleskopowe umożliwiają montaż nawietrzaków w ścianach o grubości do 270 mm. W przypadku grubszych ścian, można zastosować rury przedłużające (np. typowe kanalizacyjne z PCV).

1

1

INFORMACJE

 

PŁATNOŚCI

  • Śledzenie przesyłek
  • Warunki
  • Polityka prywatności

LEMAR SP.J.

SYSTEMY WENTYLACJI I KLIMATYZACJI

ul. Bytomska 18

42-672 Wieszowa

DZIAŁ HANDLOWY

(32) 376 22 06, 376 21 85, 376 21 95

E-mail: damian@lemar.pl

joanna@lemar.pl