Każdy zakład produkcyjny, powinien być wyposażony nie tylko w wysokiej jakości urządzenia niezbędne do codziennego funkcjonowania, lecz także w odpowiednie instalacje wentylacyjne i odciągowe, które zapewnią bezpieczeństwo pracowników oraz prawidłowość procesów technologicznych. Właśnie dla takich obiektów przygotowane zostały - dostępne w naszej ofercie - wentylatory przemysłowe od renomowanych producentów, które charakteryzuje zarówno wysoka wydajność, energooszczędność, jak i trwałość zastosowanych komponentów.

Znajdą Państwo u nas szeroki wybór przemysłowych wentylatorów osiowych, diagonalnych lub promieniowych, w wykonaniach ściennych, dachowych, kanałowych lub bocznokanałowych. Posiadamy także urządzenia do zastosowań specjalnych: wentylatory chemoodporne, wysokotemperaturowe, przeciwwybuchowe, wentylatory do montażu w okapach, a także wysokociśnieniowe wentylatory bocznokanałowe - pod- lub nadciśnieniowe.

Dlaczego warto zdecydować się na wentylatory przemysłowe?

Wentylatory przemysłowe odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu zdrowia, bezpieczeństwa i efektywności produkcji w środowisku przemysłowym. Oto kilka powodów, dlaczego wentylacja przemysłowa jest ważna:

 • Zarządzanie jakością powietrza - w przemyśle może występować wiele szkodliwych substancji chemicznych, oparów, pyłów i gazów. Wentylacja jest niezbędna do usuwania tych substancji z powietrza w celu utrzymania czystości i jakości powietrza wewnątrz budynków przemysłowych. Zapobiega to zanieczyszczeniu powietrza, które może prowadzić do problemów zdrowotnych pracowników oraz uszkodzeń sprzętu i infrastruktury.
 • Kontrola temperatury i wilgotności - w niektórych branżach, takich jak produkcja i przetwarzanie żywności czy przemysł chemiczny, kontrola temperatury i wilgotności jest kluczowa. Odpowiednia wentylacja pozwala utrzymać stabilne warunki środowiskowe, co może wpłynąć na jakość produktów oraz efektywność procesów produkcyjnych.
 • Zgodność z przepisami i normami - wiele branż przemysłowych jest regulowanych surowymi przepisami dotyczącymi jakości powietrza i bezpieczeństwa pracowników. Poprawna wentylacja jest niezbędna do spełnienia tych norm i zminimalizowania ryzyka kar i sankcji.

W naszej ofercie znajdą Państwo bardzo wiele modeli wentylatorów przemysłowych spełniających wszystkie Państwa wymagania.

 

 

Jeżeli jesteś INSTALATOREM, chcesz zamówić większą ilość lub potrzebujesz pomocy ... ZADZWOŃ lub napisz:

Pomożemy, doradzimy, dobierzemy i przygotujemy atrakcyjną ofertę.

Na specjalne zamówienie możemy wykonać
dla Ciebie również nietypowy wentylator!

Wentylatory przemysłowe

Wentylator dachowy chemoodporny RUFINO B OH

Wentylator dachowy chemoodporny RUFINO B OH
Wentylator dachowy chemoodporny RUFINO B OH

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 3 - 21 dni roboczych

Cena:na wyczerpaniu Od 2 101,00 zł (netto: 1 708,13 zł )

Wentylator kanałowy przeciwwybuchowy OFK EX

Wentylator kanałowy przeciwwybuchowy OFK EX
Wentylator kanałowy przeciwwybuchowy OFK EX

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 3 - 21 dni roboczych

Cena:na wyczerpaniu Od 3 055,00 zł (netto: 2 483,74 zł )

Wentylator kanałowy przeciwwybuchowy PFK EX

Wentylator kanałowy przeciwwybuchowy PFK EX
Wentylator kanałowy przeciwwybuchowy PFK EX

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 3 - 21 dni roboczych

Cena:na wyczerpaniu Od 5 611,00 zł (netto: 4 561,79 zł )

Wentylator promieniowy PFPK

Wentylator promieniowy PFPK
Wentylator promieniowy PFPK

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 3 - 21 dni roboczych

Cena:na wyczerpaniu Od 1 638,00 zł (netto: 1 331,71 zł )

Wentylator promieniowy przeciwwybuchowy WTK EX

Wentylator promieniowy przeciwwybuchowy WTK EX
Wentylator promieniowy przeciwwybuchowy WTK EX

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 3 - 21 dni roboczych

Cena:na wyczerpaniu Od 6 649,00 zł (netto: 5 405,69 zł )

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego wentylatora przemysłowego?

Wybór odpowiedniego wentylatora przemysłowego jest istotny, aby zapewnić efektywną i bezpieczną wentylację w przestrzeniach przemysłowych. Oto kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę podczas dokonywania tego wyboru:

 • Ciśnienie i wydajność przepływu powietrza – w zależności od wielkości, rodzaju pomieszczenia, rodzaju technologii i wymagań środowiskowych , należy wybrać wentylator o odpowiedniej konstrukcji, odpowiednim ciśnieniu i odpowiedniej wydajności przepływu powietrza. Ważne jest, aby wentylator był w stanie zapewnić wystarczającą ilość powietrza do skutecznej wentylacji.
 • Wielkość i konstrukcja – należy wybrać wentylator odpowiedniej wielkości, który będzie w stanie pomieścić się w dostępnej przestrzeni. W większych pomieszczeniach przemysłowych nie będzie z tym problemu, jeśli jednak jest mało miejsca, należy dobrze przemyśleć konstrukcję wentylatora oraz miejsce jego montażu. Konstrukcja wentylatora powinna być trwała i odporna na warunki przemysłowe.
 • Rodzaj wentylatora – istnieje kilka rodzajów wentylatorów przemysłowych, takich jak osiowe, promieniowe, kanałowe, dachowe, itp. Wybór urządzenia zależy od specyficznych potrzeb i charakterystyki pomieszczenia.
 • Moc i zużycie energii – zawsze należy sprawdzić moc silnika wentylatora oraz jego zużycie energii. Efektywność energetyczna jest istotna dla ograniczenia kosztów eksploatacji.
 • Poziom hałasu – w przestrzeniach przemysłowych, gdzie wentylatory pracują przez długi czas, istotne jest ograniczenie poziomu hałasu. Należy upewnić się, że wybrany wentylator ma odpowiadające nam parametry akustyczne.
 • Odporność na warunki środowiskowe – jeśli pomieszczenie jest narażone na specyficzne warunki, takie jak wilgotność, agresywne substancje chemiczne lub pył, należy wybrać wentylator, który jest odpowiednio zabezpieczony przed tymi czynnikami.
 • Regulacja wydajności – w niektórych przypadkach istnieje potrzeba dostosowania prędkości obrotowej wirnika wentylatora do zmieniających się warunków. Warto wybrać model, który umożliwia regulację obrotów płynną lub stopniową.
 • Bezpieczeństwo – bezpieczeństwo użytkowników jest zawsze priorytetem. Należy sprawdzić, czy wentylator posiada odpowiednie zabezpieczenia, takie jak np. kratki ochronne na wlocie, aby zapobiec dostępowi do obracającego się wirnika.
 • Montaż – należy sprawdzić, czy wentylator jest łatwy do montażu i obsługi. W przypadku niektórych modeli instalacja nie należy do najprostszych. Na szczęście nasza firma pomoże Ci odpowiednio zamontować wentylatory i kanały dla przemysłu.
 • Gwarancja i wsparcie techniczne – wybierz produkt renomowanego producenta, który oferuje gwarancję oraz dostarcza wsparcie techniczne w przypadku problemów z wentylatorem. Z naszą firmą Lemar Systemy Wentylacji i Klimatyzacji, nie musisz przejmować się niczym – wykonujemy montaż oraz udzielamy pełnej gwarancji producenta na dostarczone wentylatory przemysłowe.
 • Normy i certyfikaty – upewnij się, że wybrany wentylator spełnia odpowiednie normy i posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa.
 • Koszty eksploatacji – oprócz samej ceny zakupu, zwróć uwagę na długoterminowe koszty eksploatacji, takie jak koszty energii elektrycznej i konserwacji.

Wybór odpowiedniego wentylatora przemysłowego wymaga dokładnego zrozumienia potrzeb danego pomieszczenia czy instalacji oraz uwzględnienia powyższych czynników, aby zapewnić skuteczną i bezpieczną wentylację. Warto skonsultować się z ekspertami lub specjalistami w dziedzinie wentylacji przemysłowej, aby dokonać właściwego wyboru. W naszej firmie chętnie służymy pomocą oraz doradztwem w tej dziedzinie. W przypadku większych instalacji konieczne będzie sporządzenie dokumentacji projektowej wykonanej przez uprawnionego projektanta.

Oprócz wysokiej jakości wentylatorów, nasza oferta dla przemysłu zawiera również przenośne odciągi zanieczyszczeń, przewody wentylacyjne, filtry oraz mobilne podciśnieniowe wyciągi stanowiskowe.

Dla oferowanych wentylatorów dla przemysłu proponujemy szeroką gamę akcesoriów: ścienne i dachowe czerpnie oraz wyrzutnie powietrza, kanały i kształtki wentylacyjne z blachy stalowej ocynkowanej lub kwasoodpornej, kanały tkaninowe, kratki i anemostaty wentylacyjne, kasety filtracyjne, tłumiki hałasu, złącza przeciwdrganiowe, przepustnice, siłowniki, regulatory obrotów, presostaty ciśnieniowe, aparaty grzewczo-wentylacyjne oraz centrale wentylacyjne. Oferujemy również usługę montażu zakupionych wentylatorów oraz modernizacje sieci wentylacyjnych w obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl