0
Koszyk: 0,00 zł

WS - podciśnieniowy wyciąg stanowiskowy

Zastosowanie i konstrukcja

Podciśnieniowy wyciąg stanowiskowy typu WS przeznaczony jest do odciągania pyłów, gazów i cząsteczek stałych z maszyn do obróbki metali, drewna i tworzyw sztucznych, urządzeń piaskujących, szlifierek do betonu itp. Może być również zastosowany jako odkurzacz przemysłowy lub urządzenie do zbierania granulatu. Podciśnieniowy wyciąg stanowiskowy przystosowany jest do pracy w systemie ciągłym.

Podciśnieniowy wyciąg stanowiskowy typu WS30 i WS40 składa się z następujących elementów podstawowych (patrz rysunek).

 1. Wentylator boczno-kanałowy wyposażony w specjalną parę tłumików stalowych. Tłumik wylotowy posiada dodatkowo zawór zwrotny zabezpieczający urządzenie przed przepływem powietrza w przeciwnym kierunku (przypadkowa zamiana faz w silniku elektrycznym) oraz przed dostaniem się do wentylatora zanieczyszczeń od strony wylotowej. W podciśnieniowych wyciągach stanowiskowych WS30 i WS40 stosowane są wentylatory boczno-kanałowe typu SC.
 2. Zestaw filtrów workowych (o wymiarach Ø100x600mm). W skład zestawu wchodzi: 4 filtry
  w przypadku WS30 oraz 7 filtrów w przypadku WS40. Tkanina filtracyjna pokryta jest warstwą teflonu i zapewnia od-separowanie cząstek powyżej 5 mikronów. Worki są naciągnięte na konstrukcję z siatki stalowej ocynkowanej. Wyciąg posiada funkcję samooczyszczania filtrów przy pomocy odwrotnego kierunku przepływu powietrza przez filtry.
 3. Pojemnik na odpady zgrubne oraz na zanieczyszczenia opadające z tkaniny filtracyjnej po użyciu funkcji samooczyszczania filtrów. Pojemnik jest łatwo odczepiany od całości konstrukcji poprzez zwolnienie trzech zaczepów.
 4. Wózek transportowy wyposażony w uchwyt do przenoszenia urządzeń za pomocą dźwigu lub suwnicy oraz koła jezdne o średnicy 200 mm. W urządzeniu WS30 zamontowane są dwa koła, natomiast w WS40 - cztery (tzw. "bliźniaki").
 5. Tablica sterownicza z wyłącznikiem startu, zabezpieczeniem termicznym oraz gniazdem 16A wyposażonym standardowo w inwertor faz (co pozwala na przełączenie obrotów silnika
  w przypadku nieprawidłowo okablowanego gniazda zasilającego). Wersja WS40 wyposażona jest dodatkowo w przełącznik rozruchowy Y/Δ.

1

1

INFORMACJE

 

PŁATNOŚCI

 • Śledzenie przesyłek
 • Warunki
 • Polityka prywatności

LEMAR SP.J.

SYSTEMY WENTYLACJI I KLIMATYZACJI

ul. Bytomska 18

42-672 Wieszowa

DZIAŁ HANDLOWY

(32) 376 22 06, 376 21 85, 376 21 95

E-mail: damian@lemar.pl

joanna@lemar.pl