Oczyszczacz powietrza - poczuj ulgę podczas alergii

Oczyszczacz powietrza – poczuj ulgę podczas alergii

Pomieszczenia, w których przebywamy my i nasi bliscy to często siedlisko kurzu, bakterii, wirusów oraz alergenów. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jaki to ma wpływ na nasze zdrowie. Wielu alergików, którzy źle czują się na zewnątrz, szukają schronienia wewnątrz domu czy biura, jednak czy to zawsze dobre i korzystne rozwiązanie? Czy tam nie ma alergenów oraz zanieczyszczeń w powietrzu którym oddychamy? Nic bardziej mylnego! Jest jednak na to sposób - zakup oczyszczacza powietrza.

Alergia, a oczyszczacz powietrza

Alergia to reakcja układu odpornościowego na obce substancje, które normalnie nie są szkodliwe dla organizmu, takie jak pyłki roślin, kurz, roztocza, czy sierść zwierząt. Alergie mogą się objawiać kichaniem, swędzeniem nosa, zatkanym lub cieknącym nosem, łzawieniem oczu, kaszlem, trudnościami z oddychaniem czy świszczącym oddechem. Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które usuwa z naszego otoczenia zanieczyszczenia, w tym alergeny i wirusy. Jego działanie opiera się na zastosowaniu dokładnych filtrów, które usuwają z powietrza drobnoustroje, bakterie, pleśnie i alergeny, a także zanieczyszczenia pochodzące z zewnętrznych źródeł, takie jak spaliny samochodowe czy też mikrocząstki plastiku. Oczyszczacz powietrza służy do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach w których przebywamy i może pomóc w łagodzeniu objawów alergii u osób, które na nie cierpią.

Dlaczego warto zainwestować w oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza jest w stanie skutecznie wyeliminować alergeny oraz nieprzyjemne zapachy z powietrza w pomieszczeniach. Filtry w oczyszczaczu usuwają pyłki roślin, kurz, roztocza i sierść zwierząt, które są głównymi przyczynami alergii. Dzięki temu, osoby cierpiące na alergię mogą uniknąć reakcji alergicznej w wyniku wdychania tych substancji. Kiedy poziom alergenów w powietrzu zostaje zmniejszony, osoby cierpiące na alergię mogą zauważyć poprawę w swoim samopoczuciu. Kichanie, kaszel, łzawienie oczu i zatkany nos mogą stać się mniej uciążliwe, a nawet całkowicie zniknąć.

Jakie alergeny i zanieczyszczenia można usunąć za pomocą oczyszczacza powietrza?

Oczyszczacz powietrza może usunąć pyłki roślin z powietrza, co jest szczególnie ważne dla osób, które cierpią na alergie sezonowe. Pyłki roślin są głównymi przyczynami alergii, jak również kurz i roztocza. Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA (High Efficiency Particulate Air) jest w stanie usunąć z powietrza cząsteczki o wielkości do 0,3 mikrometra. Dym papierosowy to jedno z największych zanieczyszczeń powietrza, które może powodować nie tylko alergie, ale i problemy zdrowotne. Oczyszczacz powietrza z filtrem węglowym jest w stanie usunąć dym papierosowy z naszego otoczenia. Markowy oczyszczacz jest w stanie usunąć wiele różnych alergenów i zanieczyszczeń, co jest szczególnie ważne dla osób, które cierpią z powodu alergii.

Odpowiedni oczyszczacz powietrza czyli jaki?

Aby wybrać odpowiedni oczyszczacz powietrza, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak:

  • rodzaj i jakość filtrów
  • wydajność oczyszczania powietrza
  • dodatkowe funkcje i opcje
  • rozmiar i kształt urządzenia
  • łatwość obsługi i konserwacji

Filtry HEPA są zwykle uważane za najlepsze filtry do oczyszczania powietrza, ponieważ skutecznie usuwają drobne cząsteczki, w tym alergeny, pyłki, wirusy i bakterie. Istnieją również filtry węglowe oraz filtry UV-C, które usuwają drobnoustroje oraz nieprzyjemne zapachy z powietrza. Wybierz oczyszczacz powietrza o odpowiedniej wielkości dla Twojego pomieszczenia. Wydajność oczyszczacza powietrza jest zwykle mierzona w m3/h.

Im większa wydajność, tym szybciej oczyszczacz powietrza będzie usuwał zanieczyszczenia. Niektóre oczyszczacze powietrza mają dodatkowe funkcje, takie jak kontrola jakości powietrza w pomieszczeniu, tryb pracy nocnej lub automatycznego dostosowania prędkości wentylatora. Przed zakupem oczyszczacza warto sprawdzić, jakie posiada on funkcje. Warto również wybrać oczyszczacz powietrza, który pasuje do Twojego stylu i do wyglądu pomieszczenia. Niektóre oczyszczacze powietrza są bardziej kompaktowe, podczas gdy inne mają bardziej stylowe wykończenia i mogą stanowić nawet element dekoracyjny.

Oczyszczacz powietrza z technologią Streamer - skuteczna broń w walce z bakteriami i wirusami

Firma DAIKIN w swojej ofercie ma oczyszczacze powietrza z technologią Streamer. Na czym polega fenomen tego urządzenia? Dzięki niemu możesz skutecznie usunąć z powietrza kurz oraz wszelkie inne zanieczyszczenia. Wykorzystuje on wyładowania plazmowe, które generują szybkie elektrony, zderzające się z cząsteczkami tlenu oraz azotu. Dzięki temu dochodzi do uaktywnienia ich zdolności do rozkładu bakterii i wirusów. Co najważniejsze ta technologia jest bezpieczna dla zdrowia ludzi oraz zwierząt domowych.

Jeśli jesteś zainteresowany oczyszczaczem powietrza, który pomoże Ci zminimalizować objawy alergii poprzez usunięcie alergenów z Twojego domu lub biura, to napisz do nas! Pomożemy wybrać odpowiednie urządzenie dostosowane do potrzeb oraz wielkości danego pomieszczenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl