Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Coraz częściej spotyka się w budynkach szczelne środowiska, gdzie jedynym dopływem świeżego powietrza jest wentylacja grawitacyjna lub też mechaniczna. W przypadku budynków mieszkalnych jeszcze kilka lat temu dominowały nawietrzaki okienne, pozwalające zachować choć minimalny przepływ powietrza, zapobiegając wystąpieniu nadmiaru wilgoci.

Obecnie, coraz większą popularność zyskują nawietrzaki ścienne (samonastawne zawory świeżego powietrza). Są one montowane bezpośrednio w ścianie, przy czym ich wydajność jest zdecydowanie większa niż w przypadku typowych nawietrzaków okiennych. Jest to szczególnie istotne w przypadku pomieszczeń, w których na stałe przebywa większa ilość osób. Co równie ważne, nawietrzaki ścienne mają możliwość filtrowania powietrza trafiającego do nas z zewnątrz.

W pomieszczeniach w których zainstalowane są gazowe urządzenia grzewcze - wymagające dopływu świeżego powietrza - stosowanie nawietrzaków jest wręcz koniecznością!

Na rynku dostępne są nawietrzaki ręczne, automatyczne, jak również hybrydowe - gdzie umożliwiono manualną regulację ilości przepływającego powietrza. Nawietrzak typu VTK który oferujemy, posiada zawór samonastawny sterowany termostatycznie. Reguluje on ilość przepływającego powietrza automatycznie, w zależności od temperatury zewnętrznej.

Ze względu na klimat panujący w naszym kraju, zaleca się stosowanie nawietrzaków automatycznych bądź hybrydowych. Silne wiatry mogą prowadzić do szybkiego wychłodzenia pomieszczeń, co może być szczególnie odczuwalne w sezonie jesienno-zimowym.

Jeżeli jesteś INSTALATOREM, chcesz zamówić większą ilość lub potrzebujesz pomocy ... ZADZWOŃ lub napisz:

Pomożemy, doradzimy, dobierzemy i przygotujemy atrakcyjną ofertę.

Na specjalne zamówienie możemy wykonać
dla Ciebie również nietypowy wentylator!

Nawietrzaki ścienne

Nawietrzak ścienny VTK Nawietrzak ścienny VTK
Producent: SYSTEMAIR
Od Cena: 406,00 zł (netto: 330,08 zł )
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl